Holowanie narciarza

Według obecnie obowiązujących przepisów jedyną instytucją w Polsce mającą prawo do wystawiania licencji motorowodnych jest Polski Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego (PZMWiNW).

W celu uzyskania licencji po zdanym egzaminie należy dostarczyć do PZMWiNW następujące dokumenty:

1. Wniosek o wydanie licencji.
Generowanie wniosku:
1. Proszę wejść na stronę: https://patenty.pzmwinw.pl/
2. Wybrać rodzaj licencji: holowanie narciarza.
3. Wybrać podstawę wydania dokumentu: Wydanie licencji po zdanym egzaminie.
4. Wprowadzić swoje dane osobowe, adres zamieszkania (na ten adres będzie wysłana do Państwa licencja, ale sam adres nie jest podany na licencji), oraz dane kontaktowe (na podany adres e-mail jest wysyłany druk wypełnionego wniosku, więc trzeba podać jakiś używany adres).
5. Po zaznaczeniu okienka ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych (trzeba zaznaczyć to okienko) + ew. okienka dotyczącego zgody na przesłanie oferty marketingowej (tego drugiego można nie zaznaczać) należy wybrać przycisk „Potwierdź wpisane dane”.
6. Po dwukrotnym sprawdzeniu danych i zatwierdzeniu ich pojawia się okienko podsumowujące, co jest równoznaczne z informacją, że podane dane zostały zapisane, ale dopóki nie będzie wniesiona opłata - nie dostaną Państwo licencji.
7. Na dole nowego okienka jest czerwony przycisk dotyczący płatności on-line, z którego należy skorzystać i zrobić przelew za licencję (dla każdego wniosku generowany jest indywidualny nr konta więc proszę nie robić przelewu na konto ogólne PZMWiNW). Nie ma innej formy wniesienia opłaty za licencję.
8. Wygenerowany wniosek trzeba wydrukować (od razu z internetu albo z otrzymanego później maila) i podpisać (w ramce na dole wniosku - nie wolno dotykać ramki, ani wychodzić poza ramkę - jak się nie uda, to trzeba wydrukować nowy wniosek - ten podpis jest skanowany i umieszczany na patencie).
2. Zdjęcie.
Aktualne, własne zdjęcie o wymiarach 3,5 x 4,5 cm należy nakleić w odpowiednim miejscu na wydrukowanym wniosku. Uwaga należy użyć zdjęcia zrobionego na papierze fotograficznym i dobrej jakości - to zdjęcie jest skanowane i umieszczane na patencie.
3. Potwierdzenie wniesienia opłaty za licencję.
Przelew można zrobić przez dotpay lub na indywidualny numer konta który zostanie podany po wygenerowaniu wniosku (będzie w wysłanym e-mailu). Nie ma możliwości dokonania wpłaty gotówkowej - w siedzibie PZMWiNW nie ma kasy.
4. ew. Dokument uprawniający do zniżki.
Kopia dokumentu upoważniającego do 50% zniżki - w przypadku uczniów i studentów w wieku do 26 lat - (po przesłaniu kopii ważnej legitymacji szkolnej / studenckiej opłata wynosi 25 zł).
5. Zaświadczenie o zdaniu egzaminu.
Oryginał dokumentu, który dostali Państwo po zdaniu egzaminu od Przewodniczącego KE.
6. Patent motorowodny.
Kopia posiadanego patentu motorowodnego - dowolnego.

 

Wszystkie wymagane dokumenty trzeba dostarczyć (osobiście lub listownie) do biura PZMWiNW.

Biuro jest czynne: poniedziałek-piątek w godz. 0900-1600.

Na wystawienie licencji PZMWiNW ma 30 dni od dnia otrzymania dokumentów.

 

Kontakt do Biura PZMWiNW

00-691 Warszawa, ul. Nowogrodzka 40

tel. (22) 617-44-49, (22) 616-16-37, fax. (22) 617-09-84

http://www.pzmwinw.pl, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.